Prezydenci Miasta Łodzi w latach 1841-1939

Prezydenci Miasta Łodzi, zajmujący urząd w Magistracie w latach 1841-1939 (XIX-XX w.).

Lista imienna

  • Karol Tangermann (od 07.05.1841 do 12.08.1844).
  • Franciszek Traeger (od 23.08.1844 do 06.12.1862).
  • Andrzej Rosicki (od 06.12.1862 do 15.02.1865).
  • Edmund Pohlens (od 06.03.1865 do 27.12.1869).
  • Maurycy Taubwurcel vel. Taubworcel (od 28.12.1869 do 01.07.1878).
  • Walerian Michał Makowiecki (od 01.08.1878 do 17.11.1882).
  • Władysław Pieńkowski (od 22.11.1882 do 05.08.1914).
  • Aleksy Rżewski (od 27.03.1919 do 24.07.1923).
  • Marian Cynarski (od 24.07.1923 do 14.04.1927).
  • Bronisław Ziemięcki (od 24.11.1927 do 12.07.1933).
  • Jan Kwapiński vel Piotr Chałupka (od 03.03.1939 do 04.09.1939).

Views: 10