Magazyn Mód F. Rzewuskiego, prowadzony przez F. Rzewuskiego, mieścił się w Łodzi przy Nowym Rynku nr 7, w domu Bernharda Ginsberga. Działał około roku 1864.
W ogłoszeniach prasowych z lipca i sierpnia 1864 roku właściciel zachęcał szanowną publiczność do odwiedzania sklepu, oferując modne artykuły oraz wyroby jubilerskie i platerowane po bardzo przystępnych cenach, pochodzące z najlepszych fabryk. Styl ogłoszeń odznacza się uprzejmym i eleganckim tonem, charakterystycznym dla epoki.
Z ogłoszeń prasowych.
Magazyn Mód F. Rzewuskiego – „F. Rzewuski poleca szanownej publiczności MAGAZYN MÓD oraz wyroby jubilerskie, i platerowane, z najlepszych fabryk, po cenach nader umiarkowanych, w nowym rynku Nr. 7 w domu P. Bernharda Ginsberg. 1
F. Rzewuski poleca szanownej publiczności MAGAZYN MÓD oraz wyroby jubilerskie, i platerowane, z najlepszych fabryk, po cenach nader umiarkowanych, w nowym rynku Nr 7 w domu P. Bernarda Ginsberg. 2
Źródło.
Łódzkie Ogłoszenia – Lodzer Anzeiger wyd. 1864. Dostępność i Zbiory: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi; Regionalia Ziemi Łódzkiej. Domena publiczna.
Tytuły powiązane z kategorią i tagiem.
Cukiernie Łódzkie w latach XIX-XX w.
2024-03-18Kantory łódzkie loterii w świetle dawnych ogłoszeń...
2025-06-12Składy węgla kamiennego Edwarda Hertza w Łodzi
2024-07-03Wystawa Przemysłowa w Łodzi z relacją prasową arty...
2024-05-12Nowy Rynek nazwa rynku w Łodzi
2024-01-28Zakład Fotograficzny Sandmeer Konstantynowska w Ło...
2024-06-25Magazyn Mebli W. Górskiego w Łodzi dawnej
2025-06-08Drukarnia Józefa Glanza (Glansa) Łódź Nowy Rynek
2024-05-04Magazyn Strojów Rzewuskiej w Łodzi
2024-06-01Views: 13