Festyn Dożynkowy w Dolinie Łódki 26.08.2023

Obecnie Łódzkie

Tegoroczny Festyn Dożynkowy w Dolinie Łódki pod hasłem „Łódzkie Święto Owoców i Warzyw odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2023 roku w Dolinie Łódki przy ulicy Beskidzka Nr 172. Święto Dożynkowe odbywa się w ramach święta 600-Lecia urodzin Miasta Łodzi. Wydarzenie dożynkowe współfinansowane jest przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw.

Festyn Dożynkowy Dolina Łódki 2023 zaproszenie. Autor plakatu: Organizator Osiedle Dolina Łódki.
Festyn Dożynkowy Dolina Łódki 2023 zaproszenie. Autor plakatu: Organizator Osiedle Dolina Łódki.

Organizatorzy, jak i patroni medialny, zapraszając gości i zainteresowanych na Festyn zadbali o bogaty program. Festyn rozpocznie się uroczystą Celebrą Mszalną z wniesieniem darów na ołtarz. Wystąpią takie zespoły, jak Zespół Śpiewaczy „Cospochy”, Zespół Śpiewaczy „Pieśniarze z Ukrainy” oraz animacje taneczne i wokalne Studia AnaBis. Obecne będą stoiska wystawowe, promocyjno-informacyjne i kiermaszowe. Nadto dla dzieci i dorosłych przygotowano strefę zabawy, w tym animacje dla dzieci, foto budkę czy alpaki cudaki. Festyn dożynkowy to również zabawa podmiejska, którą muzycznie uświetni Duet śpiewający „CU-Dens”.

Patronat na Festynem pełnią m. in.:

Prezydent Miasta Łodzi, Przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi, Dziennik Łódzki, Radio Łódź S.A., TVP3 Łódź S.A., Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Zjazdowa Łódzki Rynek Hurtowy S.A.

Dolina Łódki – więcej.

Dolina Łódki to osiedle administracyjne, jednostka pomocnicza gminy w północno-wschodniej części Łodzi, na terenie dawnej dzielnicy Widzew, zamieszkiwane przez 1783 osoby. Swym obszarem objęte są Stare Moskule – w całości, Sikawa – na wschód od ul. Giewont i Stoki między ulicami Bronisława Czecha a Hyrną – źródło: Dolina Łódki – pl.wikipedia.org [dostępność na dzień 11.08.2023].

Więcej na www.

Rada Osiedla Dolina Łódki – strona na bip.uml.lodz.pl [dostępność na dzień 11.08.2023].
Rada Osiedla Dolina Łódki – strona na FB [dostępność na dzień 11.08.2023].

Festyn Dożynkowy Dolina Łódki 2023 plakat. Autor plakatu: Organizator Osiedle Dolina Łódki.
Festyn Dożynkowy Dolina Łódki 2023 plakat. Autor plakatu: Organizator Osiedle Dolina Łódki.