Ogród Traugotta Lande w Łodzi
Ogród Traugotta Lande – umiejscowiony był na łódzkiej mapie ogrodów m. in. w roku 1864.
Kontynuuj czytanieOgród Traugotta Lande – umiejscowiony był na łódzkiej mapie ogrodów m. in. w roku 1864.
Kontynuuj czytanieKino Corso istniało ma mapie Łódzkich kin przy ul. Zielona 2 w Łodzi. Nazwę kina nadano po przebudowie obiektu [1930], w którym uprzednio funkcjonowało Kino Admiral.
Kontynuuj czytanieWydarzenia historyczne w m. Łodzi, przypadające w Roku 1793.
Kontynuuj czytaniePolicyjna Kronika Wydarzeń w mieście Łodzi w marcu 1864, odnotowała m. in. poszukiwanie ze znakiem szczególnym klaczy.
Kontynuuj czytanieKsięgarnia, Skład Nut i Materiałów Piśmiennych Hilarego Milbitza mieściła się w Łodzi przy ul. Piotrkowska 13 (. nr) m. in. w roku 1897.
Kontynuuj czytanieKsięgarnia Ludwika Fischera – mieściła się na łódzkiej mapie księgarń przy ul. Piotrkowska 48 (n. nr) w Łodzi
Kontynuuj czytanieKino Adler zlokalizowane było przy ul. Kilińskiego 123 w Łodzi, działające w czasie II wojny światowej.
Kontynuuj czytanieKantor Stręczeń Służących istniał w Łodzi m. in. w roku 1864. O działalności z prasy Łódzkiej i regulowanych wg ówczesnych przepisów.
Kontynuuj czytanieSkład okowity Fejgina działalność prowadził w Łodzi m. in. w latach 1863-1864.
Kontynuuj czytanieA. Schuck – fortepianista, związany z okresem łódzkim pod adresem przy ul. Piotrkowska 745 [d. nr] w Łodzi m. in. 1863-1864.
Kontynuuj czytanie